W dniu 1 grudnia 2023 roku w poczet członków naszej Izby została przyjęta  firma ENERGY SMART SOLUTIONS Sp. z o.o.

Firma powstawała w 2012 roku dzięki wizji swojego założyciela – Andrzej Gołygi, który spełniał swoją wizję: „Gdy w 2007 roku w Kwidzynie, uruchamialiśmy produkcję modułów fotowoltaicznych, szybko zrozumiałem, że to przyszłość energetyki. W Polsce prawie nikt nie myślał wtedy o fotowoltaice, a ja miałem już sporą wiedzę. Postanowiłem się nią podzielić, więc zainicjowałem powstanie Solar Smart Solutions„.

Do 2021 roku firma promowała i implementowała technologie fotowoltaiczne. Otrzymała jedne z pierwszych warunków przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci, zaprojektowała własną konstrukcję montażową, na której posadowiła 7,3 MWp elektrowni. Od 2013 roku eksploatuje te elektrownie zdobywając doświadczenia.

Gdy fotowoltaika w Polsce osiągnęła znaczący udział w produkcji energii kolejnym krokiem firmy było zdobywanie doświadczeń z zakresu instalacji centralnego ogrzewania z użyciem pomp ciepła.

Aktualnie (od 2022r.) rozwija instalacje centralnego ogrzewania z użyciem pomp ciepła. Promują technologię i dostarczają wiedzę zarówno użytkownikom końcowym jak i instalatorom. W 2022 roku we współpracy z partnerem – Guangdong New Energy Technology Development CO.,LTD, instalują pompy ciepła.

Więcej informacji o firmie i jej ofercie znajdą Państwo na ich stronie internetowej.