IX Digital Money & Blockchain Forum
Cyfrowe aktywa, tokeny i pieniądze
– doświadczenia pandemii i wojny
21-22 czerwca 2022 r.
Uczelnia Łazarskiego, ul.Świeradowska 43, 02-662 Warszawa
Konferencja dla fachowców w gronie fachowców
13 lat temu świat finansów i technologii wkroczył w nową erę, choć wtedy mało kto zdawał sobie z tego sprawę… Za przyczyną bitcoina i blockchaina miliony posiadaczy kryptowalut oraz tysiące programistów po prostu każdego dnia zajmują się tymi tematami. Świat tradycyjnych finansów coraz poważniej dyskutuje kwestie cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) i funkcjonowania giełd kryptowalutowych, zaś rynek sztuki sygnalizuje nowe rekordy w transakcjach z wykorzystaniem tokenów NFT.
Tematyka IX Digital Money & Blockchain Forum
Czas obecny to ugruntowana już obecność technologii blockchain i walut cyfrowych – bitcoina jako „cyfrowego złota” – w światowym ekosystemie finansowym. Inwestują weń już nie tylko osoby prywatne, ale i firmy, regulowane fundusze inwestycyjne (choć nadal nie w Polsce) czy nawet rządy. Na świecie funkcjonuje już ponad 17 tysięcy walut cyfrowych o kapitalizacji przekraczającej 1,6 biliona dolarów, a cyfrowe aktywa posiada ok. 300 milionów ludzi. Ale nadal zasadne są pytana o przyszłość tego sektora w Polsce i poza nią – do przedyskutowania w gronie fachowców.
Podobnie jak podczas minionych edycji Forum, interesującą nas tematykę chcemy omówić w kontekście takich zagadnień jak: Technology, Business, Payments, Commerce, Security, Law i Compliance.
W trakcie tegorocznego Forum przedstawione zostaną m.in. następujące prezentacje:
- Central Bank Digital Currencies: Brief Analysis and Current Status
- Architektura regulacyjna obrotu papierami wartościowymi i jego rozliczania na infrastrukturze DLT w rozporządzeniu DLT Pilot Regime
- Stablecoiny a sprawa polska
- Praktycznie o Bitcoin Lightning Network
- DeFi 2.0 i koncepcja Protocol Owned Liquidity na przykładzie np. OlympusDAO
- Blockchain na czas światowej wojny gospodarczej – kultura triumfalistyczna a wyzwania i potrzeby
- Powszechna tokenizacja dzieł sztuki jako sposób ochrony własności na czas wojny i pokoju.
Szczegółowy program konferencji oraz formularz Rejestracji udziału w niej znajdują się na stronie organizatora.