Obejrzyj podcast „Od monopolu do rozproszonej produkcji energii – bolesna transformacja”
Zapraszamy do obejrzenia podcastu „Od monopolu do rozproszonej produkcji energii — bolesna transformacja”. Wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji dr inż. Jarosław Tworóg był gościem Szymona Glonka w Obiektywnie o Biznesie. Kluczem do transformacji jest rozwój energetyki rozproszonej, opartej na odnawialnych źródłach energii (OZE) i zaangażowaniu lokalnych społeczności. Aby to było efektywne, musi dojść do cyfryzacji […]
Zabezpieczone: Biuletyn Smart Grids – przegląd informacji zagranicznych nr 7 (247)/2024 (2024-04-16)
Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.
Cyfryzacja energetyki – Stanowisko KIGEiT
W dniu 15 kwietnia 2024 r. przedstawiciele naszej Izby: Stefan Kamiński – Prezes Zarządu, Jarosław Tworóg – Wiceprezes Zarządu i Paweł Pisarczyk – Przewodniczący SIS-SG podczas spotkania z Miłoszem Motyką podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska przekazali Stanowisko Izby dotyczące Cyfryzacji Energetyki. Izba postuluje w nim powrót na ścieżką wzrostu, która pozwoli Polsce do […]
Zabezpieczone: Biuletyn Informacyjny Komunikacji Elektronicznej nr 15 (681)/2024 (2024-04-15)
Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.
KIGEiT patronem konferencji „Optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych”
Optymalizacja energii – od teorii do praktyki: Konferencja Techniczna Axon Media w Krakowie Już 15 maja w krakowski Hotelu Swing odbędzie się bezpłatna Konferencja Techniczna „Optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych”. To ważne spotkanie dla tych, którzy interesują się rosnącymi kosztami i efektywnym wykorzystaniem energii w procesach produkcyjnych. Konferencja przeznaczona jest dla przedstawicieli […]
Zabezpieczone: Biuletyn Informacyjny Komitetu Polityki Handlowej KIGEiT nr 16/2024 (15.04.2024)
Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.
Zabezpieczone: Biuletyn Szkoleń i Imprez (11-04-2024)
Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.
Stanowisko KIGEiT do projektu nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną
Izba w dniu 10 kwietnia 2024 r. przekazała do Ministerstwa Cyfryzacji stanowisko z uwagami do projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz niektórych innych ustaw, która jest niezbędna do implementacji przepisów unijnego Aktu o usługach cyfrowych. Stanowisko zostało przygotowane w ramach Sekcji Operatorów Telekomunikacyjnych (SOT), działającej w naszej Izbie.
Zabezpieczone: Biuletyn informacyjny prawa własności intelektualnej (BIPWI) nr 3 (11)/2024 – 11.04.2024r.
Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.
Polityka Kosmiczna Państwa – Stanowisko
W dniu 9 kwietnia 2024 r. nasza Izba wraz ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego przesłała wspólne stanowisko, dotyczące Polityki Kosmicznej Państwa, do Wiceprzewodniczącego Rady Ministrów Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego. Postulujemy w nim, że Polityka Kosmiczna Państwa powinna obejmować budowę narodowego systemu wykorzystującego techniki satelitarne. Stanowisko jest kontynuacją współpracy zawiązanej podczas 16 Forum […]