W dniu 15 grudnia 2022 r. podczas świątecznego spotkania środowiska telekomunikacyjnego KIGEiT zostało uroczyście wręczone honorowe wyróżnienie im. Wojciecha Gawędy. Pierwszy laureat wyróżnienia, Andrzej Abramczuk wręczył drugie uhonorowanie tym wyróżnieniem Piotrowi Kuriacie. Wyróżnienie jest wyrazem uznania za działania na rzecz rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Polsce oraz podziękowaniem za zaangażowanie i włożoną pracę.

Piotr Kuriata posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku. Pracował dla różnych operatorów telekomunikacyjnych: Polska Telefonia Cyfrowa, Exatel, dataCom. Po tych doświadczeniach w 2006 roku rozpoczął kilkunastoletnią przygodę z Play. Bez jego zaangażowania żadne kluczowe dla nowego gracza na rynku procesy nie zaistniałby, m.in. pierwszego roamingu krajowego, uruchomienie roamingu międzynarodowego z ponad 100 partnerami, pozyskiwania nowych zasobów częstotliwości, zmian w przenoszeniu numerów telefonicznych (MNP) czy kwestie rozliczania za zakańczanie połączeń (MTR), rozszerzenie oferty usługowej a także jedna z największych transakcji akwizycyjnych na polskim rynku jakim było przejęcie UPC, nie wspominając o krótkim acz intensywnym epizodzie na Warszawskiej GPW.

Ukończył Advanced Management Program na Uniwersytecie Navarra (IESE Business School) oraz Management Program na kanadyjskim Telecommunications Executive Management Institute w Montrealu. Jest także absolwentem kierunku Systemy i Sieci Telekomunikacyjne oraz Zarządzanie Przedsiębiorstwem na Politechnice Warszawskiej.

Od wielu lat aktywny uczestnik różnych inicjatyw branży telekomunikacyjnej oraz członek kilku organizacji, m.in. zasiada w Radzie KIGEiT.