Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że po ciężkiej chorobie w dniu 8 grudnia 2020 roku odszedł od nas nasz przyjaciel Wojciech Gawęda.

Wieloletni Wiceprzewodniczący Zarządu Sekcji Operatorów Telekomunikacyjnych (2003-2015), a w kolejnych latach (2015-2020) Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Osoba nietuzinkowa, wspaniały człowiek pełen energii i zapału do działania, aktywności na maksimum. To człowiek dla którego słowo było „droższe od pieniędzy”, ponieważ Jego działania  zawsze były obliczone na długi dystans, na budowanie relacji i zaufania. Pełen pasji w każdej dziedzinie. Zawsze zaangażowany, profesjonalista z twórczą inspiracją. Zawsze można było liczyć na Jego dobre rady, wiedzę, doświadczenie, którymi chętnie się dzielił z innymi.
Będzie nam Ciebie Wojtku bardzo brakowało…

Celem uczczenia pamięci naszego Kolegi Wojciecha Gawędy oraz w uznaniu zasług, w szczególności przyczynienia się do liberalizacji rynku telekomunikacyjnego w Polsce – z inicjatywy Zarządu SOT w lutym 2021 r. została powołana Kapituła  „Honorowego wyróżnienia imienia Wojciecha Gawędy.