Ministerstwo Finansów poinformowało o rozpoczęciu konsultacji nad projektem interpretacji ogólnej dotyczącej 50% kosztów uzyskania przychodów (KUP) z tytułu praw autorskich. Interpretacja ogólna może mieć istotny wpływ na model rozliczeń praw autorskich w firmach informatycznych zatrudniających programistów.
Projekt interpretacji znajdą Państwo na stronie internetowej MF. Ponieważ jest to bardzo ważna interpretacji, dlatego też planujemy zorganizowanie spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2019 roku o godz. 11:00 w naszej siedzibie w Warszawie przy ul. Stępińskiej 22/30 w sali 110.
Spotkanie jest przeznaczone dla firm zatrudniających programistów korzystających z 50% kosztów uzyskania przychodów. Celem spotkania będzie wypracowanie wspólnego stanowiska i przekazanie uwag Ministerstwu Finansów. Spotkanie poprowadzi nasz ekspert p. Aleksandra Kalinowska z firmy Andersen Tax & Legal Matyka i Wspólnicy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o zgłaszanie uczestnictwa na adres kigeit@kigeit.org.pl w terminie do 16.01.2019 r. do godz. 15:00. Ze wzgledu na pojemność sali liczba miejsc jest ograniczona. Jeżeli mają Państwo gotowe uwagi lub komentarze prosimy o ich przesłanie ma w/w adres poczty elektronicznej (wykorzystamy je przygotowując dyskusję na spotkanie w dniu 18.01.2019 r.).

Wyniki konsultacji: Komitet Polityki Handlowej (KPH) naszej Izby, po przeprowadzeniu procesu konsultacji w środowisku przygotował stanowisko, które zostało przesłane do Ministerstwa Finansów w dniu 22.01.2019 r.