Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprosiło nas do konsultacji projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu dokonania deregulacji w zakresie energetyki.
Zmiany sa planowane między innymi:
- Uproszczenie rachunków za energię elektryczną poprzez ujednolicenie pierwszej strony tego rachunku;
- Zmiana podstawowej formy wymiany korespondencji pomiędzy przedsiębiorstwami energetycznymi, odbiorcami, organami administracji publicznej oraz innymi podmiotami na postać elektroniczną;
- Optymalizacja procesu przyłączeniowego poprzez wykorzystanie mechanizmu cable poolingu;
- Zmiana w zasadach koncesjonowania instalacji OZE;
- Zwolnienie z pozwolenia na budowę dla fotowoltaiki do 500 kW – wytwarzanie energii elektrycznej na własne potrzeby
Jeśli chcą Państwo zgłosić uwagi, proszę o zamieszczenie ich w wymaganej przez Ministerstwo tabeli i przesłać na adres e-mail biura Izby do 10tej w dniu 12.05.2025r.