Konsultacje modelu systemu certyfikacji cyberbezpieczeństwa w Polsce

W grudniu 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu ds. Certyfikacji działającego w ramach Grupy Roboczej ds. Cyberbezpieczeństwa, czyli ciała doradczego Ministra Cyfryzacji. Celem grudniowego spotkania było omówienie założeń dostosowania polskiego prawa do wymogów wynikających z Aktu o cyberbezpieczeństwie (Cybersecurity Act). Podczas spotkania Robert Kośla, dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa i lider Zespołu przedstawił proponowany model rozwiązań, […]

Stanowisko KIGEiT i PIIT ws. rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań dla odbiorników cyfrowych

Z Ministerstwa Cyfryzacji otrzymaliśmy zaproszenie do konsultacji projektu z dnia 3 stycznia 2020 roku rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji (OSR).  Konsultacje prowadzone były wśród zainteresowanych członków naszej Izby. Stanowisko konsultowane było z Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji.  Wspólne stanowisko KIGEiT i PIIT […]