W nawiązaniu do przebiegu Posiedzenia Sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju w dniu 29 kwietnia 2026 roku, której tematem było: „Rozpatrzenie informacji Ministra Finansów i Gospodarki o planowanym obowiązku wprowadzenia kas fiskalnych do automatów vendingowych” przedstawiamy stanowisko, w którym jako uczestnicy ww. spotkania, Sekcja Dostawców Fiskalnych Urządzeń Rejestrujących przy Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (SDFUR KIGEIT) pragnie sprostować i wyjaśnić niektóre kwestie poruszane na spotkaniu.
Stanowisko SDFUR KIGEiT z dnia 2 czerwca 2026 r. znajdą Państwo <tutaj>.
Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Vendingu w sprawie fiskalizacji sprzedaży vendingowej, stanowiące odpowiedź na pismo Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji z dnia 2 czerwca 2026 r. znajdą Państwo <tutaj>.