Po kilkuletniej przerwie, w wyjątkowym roku, w którym Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji obchodzi swoje 30-lecie, zostały wręczone Złote Spychacze 2023.
To cenne wyróżnienie trafiło w tym roku do Przewodniczącego naszej Sekcji  Eugeniusza Gacy, bez którego trudno sobie wyobrazić SOT. Oczywiście Jego działania na łonie Izby to nie tylko Sekcja, od wielu lat zasiada bowiem w Zarządzie Izby.
Andrzej Abramczuk Przewodniczący Rady Izby wygłaszając Laudację określił, że „Prezes Eugeniusz Gaca jest jedną z ważniejszych postaci w polskiej telekomunikacji ostatnich 30 lat. To człowiek-instytucja, który nadaje branży telekomunikacyjnej nowe impulsy i inspiracje, a Jego osiągnięcia, wiedza i zdolności organizatorskie doceniane są przez szerokie kręgi, zarówno środowiska telekomunikacyjnego jak i administracji państwowej. Będąc osobą o rozległych zainteresowaniach, ogromnej pracowitości i aktywności, jest dla wielu z nas autorytetem i mentorem”.

Podczas uroczystej Gali 30-lecia działalności KIGEiT, która towarzyszy 15 Forum Gospodarczemu TIME w dniu 14 marca 2023 roku zostały przyznane także jubileuszowe wyróżnienia członkom Izby, które swoją postawą, zaangażowaniem w sposób wyjątkowy przyczyniły się do rozwoju rynku telekomunikacyjnego, elektronicznego i energetycznego w Polsce.

Wśród wyróżnionych nie zabrakło oczywiście przedstawicieli naszej Sekcji:

  • Pan Rafał Duczek – za wieloletnią współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju rynku telekomunikacyjnego.
  • Pan Jerzy Trzaskowski – za wieloletnią współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju rynku kablowego.

Jubileusz 30-lecia KIGEiT pokrył się również z 20 rocznicą rozpoczęcia działalności Sekcji Operatorów Telekomunikacyjnych. Zarząd KIGEiT z tej okazji wyróżnił najaktywniejsze firmy działające w Sekcji, które w sposób wyjątkowy angażowały się w prace Izby oraz rozwój polskiej telekomunikacji. Wyróżnienia otrzymały:

  • NETIA
  • MULTIMEDIA POLSKA
  • P4
  • T-MOBILE POLSKA
  • EXATEL