Pomóż stworzyć kompleksowy raport przedstawiający stan sztucznej inteligencji w Polsce!

KIGEiT zachęca przedsiębiorców do udziału w badaniu, którego efektem będzie raport przedstawiający stan sztucznej inteligencji w Polsce!

Celem badania State of Polish AI 2021 jest wsparcie rozwoju krajowego rynku AI, promowanie polskich rozwiązań w kraju i poza jego granicami oraz ukazywanie jej najciekawszych zastosowań. Aby osiągnąć ten cel, musimy lepiej poznać nasz ekosystem AI.

Wyniki badań pozwolą stworzyć całościową prezentację ekosystemu sztucznej inteligencji w Polsce. Przyczynią się także do nawiązywania lepszej współpracy, a inwestorom z kraju i zagranicy posłużą jako przewodnik po polskim rynku. Kierujemy je do firm i instytucji wykorzystujących AI w swoich produktach, usługach, oferujących usługi z zakresu AI czy dokonujących badania. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Twiterze  tam znajdą Państwo link do ankiety badawczej.


Badania prowadzą: Fundację Digital Poland oraz platformę aipoland.org

W 2019 roku fundacja wspólnie z ekspertami stworzyła pierwszy w Polsce raport ’Map of Polish AI” prezentujący stan rozwoju rynku przyczyniając się tym samym do powstania Polityki AI. Badanie „State of Polish AI” jest kolejnym krokiem we właściwym kierunku.