W dniu 22 kwietnia 2020 roku DIGITALEUROPE zaprezentowała nowe rekomendacje, które zostały przygotowane we współpracy z grupą doradczą ds. COVID-19. Powołana przy DIGITALEUROPE grupa zrzesza kadrę kierowniczą z geograficznego i sektorowego przekroju europejskiego przemysłu cyfrowego, obejmując wszystkich, od małych i średnich przedsiębiorstw po międzynarodowe korporacje. Jest to też wynik ankiety, którą nasza Izba prowadziła wśród polskich firm.

Opracowane rekomendacje dotyczą ochrony ekosystemu cyfrowego w Europie oraz tego, w jaki sposób społeczeństwo i gospodarka mogą stać się bardziej odporne na przyszłe kryzysy poprzez m.in. poprawę infrastruktury i umiejętności cyfrowych. Zalecenia obejmują środki krótko-, średnio- i długoterminowe.

Udostępniamy Państwu informację prasową o opracowaniu oraz pełną treść rekomendacji. W dniu 20.04.2020 rekomendacje zostały zaprezentowane komisarzowi Thierry’emu Bretonowi a 24.04.2020 zostaną przekazane podczas spotkania z wiceprzewodniczącą wykonawczą UE Margrethe Vestager. Opracowane rekomendacje są istotne w kontekście spotkania Rady Europejskiej (23.04.2020 początek o 15:00), na którym będzie poruszany temat stworzenia europejskiego Funduszu Odbudowy Gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią.