Dnia 25 stycznia 2019 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 17 stycznia 2019 r. o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Minister Przedsiębiorczości i Technologii przygotował w związku z tym informację prasową. Trwaja jeszcze prace nad projektami rozporządzeń do tej ustawy.

Podstawowym celem Platformy Przemysłu Przyszłości jest doprowadzenie do transformacji krajowego przemysłu do poziomu określanego, jako Przemysł 4.0, a w następstwie wzrost produktywności polskich przedsiębiorstw. Zgodnie z art. 1 ustawy, Platforma ma działać na rzecz wzrostu konkurencyjności przedsiębiorców poprzez wspieranie ich transformacji cyfrowej w zakresie procesów, produktów i modeli biznesowych, wykorzystujących najnowsze osiągnięcia z dziedziny automatyzacji, sztucznej inteligencji, technologii teleinformatycznych oraz komunikacji pomiędzy maszynami oraz człowiekiem a maszynami z uwzględnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa tych rozwiązań.
Podczas organizowanego przez naszą Izbę Forum Gospodarczego TIME w dniach 4-5 marca 2019 roku będziemy dyskutowali o Platformach i Przemyśle 4.0 oraz o sieciach 5G. Zapraszamy wszystkich do rejestracji na Forum Gospodarcze TIME.