Z początkiem sierpnia 2023 r. do grona członków KIGEiT dołącza RETN Poland – niezależny i jeden z najszybciej rozwijających się dostawców sieciowych, posiadający unikatowe zasoby w łączności pomiędzy Europą i Azją. Firma oferuje szeroki zakres usług łączności, takich jak tranzyt IP, Ethernet i VPN, przepustowość, zdalny peering do głównych IXP, kolokacja i Cloud Connect. RETN dysponuje własną, szeroko rozbudowaną, międzynarodową siecią światłowodową. Jej długość wynosi ponad 132 tys. km, zawiera co najmniej 865 punktów dostępu (PoP), co pozwala firmie RETN sprawować maksymalną kontrolę nad fizyczną siecią, pracującą w oparciu o sprzęt najlepszych dostawców takich jak Infinera, Juniper oraz Ciena.

Biuro RETN w Polsce ma siedzibę w Warszawie. Firma dysponuje własną infrastrukturą sieciową w stolicy oraz punktami dostępu w innych dużych miastach, takich jak Poznań, Kraków czy Katowice. Lokalizacje te pozwalają  klientom RETN na połączenie ze strategicznymi lokalizacjami w Europie Wschodniej, na Bałkanach i nie tylko, ponieważ w ofercie posiadają usługi łączenia z wieloma krajami. Zespół specjalistów RETN pracuje nie tylko w Polsce, ale również w Słowacji i na Węgrzech, a swoim zasięgiem obejmują nie tylko Polskę, ale także Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Słowenię i Serbię.

RETN dostarcza usługi dzięki swojej euroazjatyckiej sieci w najkrótszym czasie, z gwarancją bezawaryjności, z wieloma warstwami redundancji, grupie ponad 1800 klientów.

Więcej informacji o firmie RETN oraz oferowanych usługach można znaleźć na stronie www.retn.net.