KIGEiT patronem X Digital Money & Blockchain Forum

 

Cyfrowe aktywa, tokeny i pieniądz – przewrót w finansach na miarę Kopernika?

 14-15 czerwca 2023 r.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika, ul. Gagarina 13a, Toruń

www.digitalmoneyforum.biz

Pomimo różnego rodzaju zawirowań i kryzysów świat tradycyjnych finansów poważnie dyskutuje kwestie cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) i zasad funkcjonowania giełd kryptowalutowych.

Propagatorem nowych zjawisk w świecie finansów była i jest od dziesięciu lat seria konferencji „Digital Money & Blockchain Forum”.

Konferencja dla fachowców w gronie fachowców

Wywodzący się z Torunia prelegent podczas pierwszej edycji Forum w 2014 roku porównał narodziny kryptowalut z bitcoinem na czele do przełomu na miarę tego kopernikańskiego z XV wieku. W bieżącym roku, w 550 rocznicę urodzin w Toruniu Mikołaja Kopernika – nie tylko astronoma, ale i zawodowego ekonomisty oraz wybitnego teoretyka ekonomii – nawiązujemy do tego wydarzenia i do tego porównania. Finalizujemy organizację jubileuszowego, X Digital Money & Blockchain Forum w czerwcu 2023 r. z wiodącym tytułem: „Cyfrowe aktywa, tokeny i pieniądz – przewrót w finansach na miarę Kopernika?”. W jego ramach przewidujemy podjęcie takich zagadnień jak:

  • ściślejsze regulacje rynków kryptowalut oraz wpływ na ich innowacyjność;
  • nowe rozwiązania techniczne w świecie blockchain;
  • przyszłość bitcoina, ethereum oraz rynek tokenów cyfrowych;
  • postęp prac dotyczących Central Bank Digital Currency
  • kolejne zastosowania tokenów NTF,
  • świat finansów po pandemii – rola polityk pieniężnych, banków centralnych i regulatorów,
  • DeFi – zdecentralizowane finanse.

Organizatorzy są szczególnie zainteresowani referatami i wystąpieniami nawiązującymi do Mikołaja Kopernika oraz do współczesnej roli pieniądza w kontekście „rewolucji” wywołanej przez kryptowaluty.

Konferencja będzie, podobnie jak w latach minionych, organizowana w merytorycznej współpracy z Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, z Kołem Naukowym Forum e-Biznesu działającym przy tej uczelni oraz z Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego w Warszawie.