KIGEiT objęła patronatem IX edycję flagowego programu edukacyjnego Huawei – Seeds For The Future! Program skierowany jest do studentek i studentów chcących rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie technologii i przywództwa. Finaliści wezmą udział w bogatym cyklu szkoleń oraz warsztatów z rówieśnikami z ponad 100 krajów. Tegoroczna polska edycja Seeds For The Future, organizowana przez Huawei, odbędzie się w formule hybrydowej w dniach 21-28 listopada. Rekrutacja do programu trwa do 20 października, a wyniki naboru zostaną ogłoszone mailowo w dniach 11-12 listopada.

Podczas 8-dniowego, w pełni darmowego programu Seeds For The Future uczestnicy poznają szerokie spektrum zagadnień z zakresu nowych technologii, takich jak cloud computing, sztuczna inteligencja czy 5G. Wiedzę teoretyczną będą mogli uzupełnić o praktykę podczas warsztatów poszerzających cenne umiejętności interpersonalne, takie jak przywództwo czy praca zespołowa. Nie zabraknie również miejsca na doświadczenia międzykulturowe – uczestnicy będą mogli wirtualnie przenieść się na drugi koniec świata i zwiedzić Zakazane Miasto w Pekinie.

Program jest otwarty dla studentek i studentów I lub II stopnia wszystkich uczelni oraz kierunków w Polsce (również tych spoza specjalizacji technicznych). Liczy się przede wszystkim ambicja, otwartość na wymianę kulturową, dobre wyniki w nauce oraz zainteresowanie nowymi technologiami. Chętni mają czas na zgłoszenie poprzez stronę programu www.seedsforthefuture.pl do 20 października. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 11-12 listopada, a już 21 listopada uczestnicy i uczestniczki rozpoczną program uroczystą inauguracją w Warszawie.

Dodatkową wartością Seeds For The Future jest konkurs Tech4Good, którego celem jest tworzenie innowacyjnych technologii, rozwiązujących ważne problemy społeczne. Dzięki niemu uczestnicy będą mogli również rozwinąć – tak bardzo cenione na rynku pracy – holistyczne spojrzenie na wartość technologii we współczesnym świecie, a także jej potencjalny wpływ na środowisko i społeczeństwo. Na wszystkie zespoły czekają specjalne szkolenia online oraz mentoring z ekspertami, a zwycięski zespół weźmie udział w kolejnym etapie konkursu, tym razem rywalizując na poziomie globalnym z innymi zespołami z całego świata.

Udział w programie będzie również doskonałą okazją do międzynarodowego networkingu z rówieśnikami oraz czołowymi ekspertami ds. technologii, który ułatwi uczestnikom drogę do uzyskania rozwijających staży, stypendiów czy też wstępu na międzynarodowe wydarzenia takie jak Huawei Talent Summit.

Po ukończeniu programu wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne certyfikaty poświadczające udział w Seeds For The Future, co więcej – będą mogli dołączyć do społeczności absolwentów, umożliwiającej całoroczny dostęp do wydarzeń z udziałem liderów branży IT, a dla 10 najlepszych uczestniczek i uczestników programu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci najnowocześniejszego sprzętu Huawei.