Przemysł 4.0 i bezpieczeństwo. Cyberbezpieczeństwo sieci przemysłowych

 

Digitalizacja, wprowadzanie innowacji w organizacji powinno odbywać się w sposób planowy, ze świadomością zagadnień związanych z  cyberbezpieczeństwem. To elementy, które warto wziąć pod uwagę na wczesnym etapie i włączyć je do kompleksowej strategii cyfryzacji i automatyzacji w firmie. Faktycznych ataków na sieci przemysłowe nie było wiele – ale tym bardziej warto przyjrzeć się tym, które już miały miejsce. Przejdziemy krok po kroku najciekawsze incydenty, poznamy ich przyczyny, przebieg i skutki i dowiemy się, na ile zagrożenie atakiem na sieci przemysłowe jest realne.

Prowadzący: Adam Haertle – Zaufanatrzeciastrona.pl


Adam Haertle, redaktor naczelny ZaufanaTrzeciaStrona.pl Z zawodu prelegent, trener i wykładowca. Od 2004 regularnie występuje na wszystkich dużych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu w Polsce, gdzie zbiera najwyższe oceny w ankietach uczestników. Wykładowca studiów podyplomowych na SGH i Akademii Leona Koźmińskiego. Co roku prowadzi ponad 150 prelekcji dla grup otwartych oraz zamkniętych w całej Polsce, poświęconych kwestiom bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń związanych z korzystaniem z bankowości elektronicznej, prywatności oraz ochrony informacji w przedsiębiorstwie. W swoich prezentacjach prostym, przystępnym językiem i na prawdziwych przykładach opisuje realne zagrożenia czyhające na firmy i użytkowników. Bezpieczeństwem zawodowo zajmuje się od dwudziestu lat, a od dziewięciu lat prowadzi pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl jeden z najpopularniejszych polskojęzycznych serwisów internetowych poświęconych bezpieczeństwu informacji. Organizator konferencji Oh MyH@ck (omhconf.pl)

 

 

 

 


2 grudnia 2021 / czwartek

10.00-10.45 | Przemysł 4.0 i bezpieczeństwo. Cyberbezpieczeństwo sieci przemysłowych
11.00-11.45 | Przemysł 4.0 i innowacje. Korzyści płynące z wdrożenie technologii powszechnego zastosowania dla przemysłu 4.0
12:00-13:15 | Elektroniczny dokument w transporcie międzynarodowym – czy jesteśmy gotowi?
13:15-14:30 | Elektroniczny paragon i elektroniczna faktura w obrocie gospodarczym
14:30-15:45 | Real Time Economy – przyszłość, czy teraźniejszość


Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG BALTIC SEA REGION, Zadanie 1.3. Non-tech innovation (Priorytet 1 Capacity for innovation).