Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu o Unijną Nagrodę za Bezpieczeństwo Produktów organizowanego przez KE. Nagroda może przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności i widoczności firm, które stawiają bezpieczeństwo konsumentów na pierwszym miejscu, wychodząc poza wyznaczone przepisami UE niezbędne minimum. Wręczenie nagród odbędzie się 23 września 2021 roku podczas oficjalnej uroczystości. Zwycięzcy otrzymają je z rąk Didiera Reyndersa, komisarza UE do spraw sprawiedliwości.

Wszystkim nam zależy na podnoszeniu świadomości w zakresie podejmowanych w branży starań mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz na inspirowaniu innych do wejścia na tę ścieżkę.

W ramach konkursu przewidziane są dwie kategorie tematyczne:

  1. Produkty konsumenckie lub inicjatywy zwiększające bezpieczeństwo grup konsumentów narażonych na ryzyko (dzieci, osób starszych, osób z niepełnosprawnościami itp.).
  2. Produkty konsumenckie lub procesy/mechanizmy łączące bezpieczeństwo z nowymi technologiami.

W obu kategoriach niezależni zwycięzcy zostaną ogłoszeni w grupach MŚP i dużych przedsiębiorstw. Oznacza to, że wszyscy gracze na rynku będą mieli szansę zmierzyć się w równej walce – tak najmniejsze firmy, jak i wielkie przedsiębiorstwa.

Lista zgłoszeń pozostanie otwarta do 30 kwietnia 2021 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@product-safety-award-2021.eu