Izba z przyjemnością informuje, że nasz członek, firma MAW Telecom, wiodący polski dostawca rozwiązań dla sektora bezpieczeństwa narodowego i użyteczności publicznej 22 lipca 2020 roku podjęła współpracę z Boldon James Ltd. wiodącą firmą technologiczną, specjalizującą się w specjalistycznych rozwiązaniach dla agencji rządowych oraz służb mundurowych w zakresie klasyfikacji danych, umożliwiających skuteczną ochronę danych, egzekwowanie kontroli i zarządzanie dystrybucją danych. Na mocy tej umowy MAW Telecom oferuje rozwiązania firmy Boldon James, w połączeniu z własnymi usługami, instytucjom rządowym i wojskowym oraz przedsiębiorstwom komercyjnym. Dzięki temu rozwiązania SAFEmail Military Messaging oraz Classifier są już dostępne na polskim rynku.

Boldon James SAFEmail Military Messaging wykorzystując protokoły komunikacyjne zapewnia bezpieczne przesyłanie wiadomości i plików w ramach NATO i narodowych sił zbrojnych. Boldon James od ponad 20 lat jest liderem w dziedzinie systemów obsługi wiadomości wojskowych (Military Messaging Handling Systems – MMHS), wykorzystujących Microsoft Exchange jako podstawową platformę przesyłania wiadomości. SAFEmail umożliwia bezpieczną obsługę i kontrolę danych, od jawnych po wysokie poziomy zastrzeżonych klasyfikacji rządowych w różnych środowiskach.

Boldon James Classifier zawiera kompletny zestaw produktów wspierających ochronę danych. Classifier posiada również rozbudowaną platformę do zarządzania, która monitoruje i raportuje zdarzenia związane z klasyfikacją i obsługą sklasyfikowanych danych. Raporty te nie tylko potwierdzają zgodność z przepisami oraz wieloma regulacjami, ale także wspomagają zaawansowaną analizę zachowań użytkowników w celu identyfikacji i redukcji ryzyka oraz przyczyniają się do ciągłego pogłębiania wiedzy na temat ochrony informacji. Classifier integruje się z szeroką gamą narzędzi zewnętrznych i analitycznych, np. Data Loss Prevention (DLP), System Information Event Management (SIEM), Business Intelligence (BI), User Entity and Behaviour Analytics (UEBA), co poprawia wgląd w zarządzanie danymi, stanowiący podstawę strategii bezpieczeństwa organizacji.

Jesteśmy zachwyceni  naszą współpracą z MAW Telecom, dzięki niej  możemy zaoferować wspólne rozwiązania dla strategicznego polskiego rynku” powiedział Alan Borland, kierownik produktu SAFEmail w Boldon James. “Wierzymy, że połączenie usług MAW Telecom i rozwiązań Boldon James Data Classification zapewni klientom większe możliwości, pozwalając większej liczbie firm na skuteczną transformację strategii ochrony danych.”

Marek Wośko, CEO MAW Telecom powiedział: “To partnerstwo pozwala nam dostarczać naprawdę wysokiej klasy rozwiązania w zakresie klasyfikacji danych dla klientów zarówno w środowiskach systemów otwartych, jak i zamkniętych. W związku z tym, że polskie instytucje wojskowe i rządowe potrzebują więcej rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego, zarówno Classifier jak i SAFEmail pomogą rozwiązać te problemy„.

O firmie Boldon James: Firma Boldon James jest ekspertem w dziedzinie klasyfikacji danych i bezpiecznego przesyłania wiadomości, dostarczającym uznane na całym świecie aplikacje oraz niezawodne usługi i rozwiązania technologiczne. Będąc częścią HelpSystems, Boldon James integruje się z wieloma ekosystemami bezpieczeństwa danych i zarządzania w celu oferowania naszym klientom efektywnego zarządzania danymi i aktywnego reagowania na zmiany regulacyjne. Jest firmą z 35-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań dla wiodących światowych integratorów systemów, sił zbrojnych , agencji rządowych oraz organizacji komercyjnych.

O firmie  MAW Telecom: MAW Telecom jest polską grupą kapitałową. Jej usługi obejmują przede wszystkim sektor obrony narodowej, bezpieczeństwa narodowego i użyteczności publicznej. MAW Telecom International S.A. jest wiodącą firmą grupy. Na przestrzeni lat grupa przedsiębiorstw przeszła transformację swoich usług i obecnie dostarcza kompletną gamę produktów i usług z zakresu najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologii informacyjno-komunikacyjnych, cyber-bezpieczeństwa, radiokomunikacji i systemów radionawigacji. Grupa dostarcza również rozwiązania w zakresie technologii lotniczych, komunikacji, walki radioelektronicznej, inżynierii i logistyki.

MAW Telecom tworzą profesjonaliści, posiadający bogate doświadczenie zawodowe. Są to eksperci rynku wojskowego, inżynierowie i byli oficerowie, których umiejętności oraz wiedzę weryfikują realizowane projekty związane z obronnością kraju. Wiarygodność i pozycja firmy na rynku zaowocowała nawiązaniem biznesowej współpracy z najlepszymi krajowymi i zagranicznymi partnerami.