KIGEiT, wraz z trzema izbami ICT, fundacją Teraz Polska oraz Digital Poland, podpisała w 2019 r. porozumienie o współpracy na rzecz edukacji społeczeństwa w zakresie cyfryzacji i nowoczesnych technologii oraz promocji Polski, jako centrum światowych cyfrowych innowacji. Na kanwie porozumienia realizowany jest Festiwal Cyfryzacji, który co roku organizowany jest w dniach 01.10-10.10 czyli od 1 do 10 października. Serdecznie zachęcamy naszych członków do zaangażowania się w wydarzenie. Szczególnie polecamy Noc Innowacji, która w tym roku przybierze formę m.in. webinar’ów i wirtualnych wycieczek po innowacyjnych miejscach w Polsce.

Festiwal Cyfryzacji to największa inicjatywa edukacyjno – technologiczna w Polsce, której głównym celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie nowych technologii i cyfryzacji. W trakcie 10 tematycznych dni festiwalu odbędzie się blisko 45 wydarzeń, również online, podczas których uczestnicy zdobędą nowe przydatne umiejętności, w czasie Nocy Innowacji poznają z bliska nowe technologie czy poczują moc cyfrowych zniżek kupując przez Internet i płacąc bezgotówkowo. W związku z sytuacją wywołaną wirusem COVID-19 Festiwal Cyfryzacji otwiera się na wydarzenia online, również w zakresie Nocy Innowacji. W tegorocznej edycji ruszy też wiele nowych inicjatyw edukacyjnych, zadebiutuje ponad 6 edukacyjnych raportów oraz zostaną ogłoszeni laureaci prestiżowej listy Digital Shapers.

Pierwsza edycja Festiwalu Cyfryzacji 2019 zgromadziła przeszło 70 tysięcy uczestników na 35 wydarzeniach. Festiwal dotarł do blisko 10 mln osób poprzez tradycyjne media, a do 4 mln osób kanałami cyfrowymi. Fundacja Digital Poland wraz z Instytutem OPI uruchomiła inicjatywę #AIChallenge, edukując Polaków na temat sztucznej inteligencji. Wspólnie z Digital Academy wybrano 15 liderów Digital Shapers, a organizując Digital Summit przeprowadzono pierwszą debatę wyborczą z politykami na temat roli innowacji i nauki w nowoczesnej gospodarce przy współpracy z telewizją Polsat i TVN. Zachęcamy do obejrzenia materiału podsumowującego pierwszą edycję Festiwalu Cyfryzacji.

Pierwsza edycja Festiwalu Cyfryzacji i Nocy Innowacji uzyskała patronat honorowy Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz UKE. Wśród partnerów strategicznych znalazły się takie firmy jak VISA, UPC, TVN, RASP, Cyfrowy Polsat, Netia, Huawei czy Onet. Partnerami medialnymi był TVN, Polsat, Onet, Forbes, Business Insider, Agora, Polskie Radio, Rzeczpospolita, Stroer. W całym cyklu wydarzeń wzięło udział przeszło 200 partnerów z całej Polski czyniąc Festiwal Cyfryzacji największa imprezą edukacyjno-technologiczną w Polsce. Zachęcamy do zobaczenia relacji z pierwszej edycji Nocy Innowacji.

Każdy może wziąć udział w Festiwalu Cyfryzacji, angażują się poprzez:

 1. Noc Innowacji – zapraszamy do stworzenia wydarzeń edukacyjnych, również online, tak by Polacy mogli po zmroku poznawać świat innowacji i nauki. W wielu miastach i miasteczkach w Polsce 10 października swoje drzwi otworzą wybrane centra badawczo–rozwojowe, innowacyjne firmy, instytucje czy uczelnie wyższe. Zachęcamy szczególnie do organizowania bezpłatnych wykładów na uczelniach, domach kultury czy uniwersytetach trzeciego wieku. Fundacja zapewnia gotowe instruktaże do przeprowadzenia swojego pierwszego webinar’u czy prezentacji. #GoCloser!
  Formularz zgłoszeniowy
 2. Wydarzenia edukacyjne – zachęcamy do organizowania wydarzeń edukacyjnych, również online, w trakcie trwania całego festiwalu. W tym roku odbędzie się m.in. Forum IAB 2020, Pixel Heaven, Digital Summit, Poznań Game Arena, Secure, czy CodeWeek. Fundacja przy tym zarządza i promuje kalendarz wydarzeń na stronie festiwalu, by zapewnić jak największą frekwencję na wydarzeniach partnerskich #GoSmarter!
  Formularz zgłoszeniowy
 3. Cyfrowe Zniżki – w trakcie trwania festiwalu każda firma partnerska oferuje zniżki i promocje na swoje cyfrowe produkty i usługi. Zachęcamy do przyłączenia się do swoistego święta promocji w sklepach internetowych. Organizatorowi i partnerom zależy na popularyzacji nie tylko zakupów online, ale także płatności bezgotówkowych. Wspólnie zredefiniujmy nowy CyberMonday. #GoCashless!
  Formularz zgłoszeniowy
 4. Cyfrowego bohatera – otwieramy drzwi do świata ICT osobom z niepełnosprawnościami. Właśnie dlatego fundacja organizuje akcję charytatywną, podczas której prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na szkolenia z cyfrowych kompetencji i elektronikę potrzebną w pracy. Wspólnie wyciągnijmy pomocną dłoń do tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Chcesz wpłacić większą kwotę i stać się szczególnym darczyńcą? Napisz do nas.
  Zostań Cyfrowym Bohaterem.

Dodatkowo zachęcamy do jeszcze bliżej współpracy!

 1. Zostań Partnerem dnia – każdy dzień festiwalu ma swoją cyfrową tematykę. Od cyfrowej kultury przez edukację, rozrywkę, pracę i firmę, cyberbezpieczeństwo czy finanse i innowacje. Każdego dnia razem z Partnerem edukujemy społeczeństwo z wybranej tematyk poprzez najbardziej zasięgowe media, materiały edukacyjne czy kreatywne akcje.
  Napisz do nas
 2. Zostań Partnerem Merytorycznym – masz ciekawe materiały edukacyjne? Chcesz podzielić się ciekawymi treściami z uczestnikami festiwalu? A może chcesz przesłać nam materiał na blog? Zostań partnerem merytorycznym i edukuj z nami polskie społeczeństwo!
  Napisz do nas
 3. Zostań Partnerem społecznościowym – bez współpracy nie ma innowacji, wiedzą o tym liderzy nowych technologii. Dzięki współpracy w mediach społecznościowych uda nam się dotrzeć cyfrowo do milionów mieszkańców kraju wspólnie edukując ich i obalając przy tym wszelkie technologiczne mity, np. o szkodliwości sieci 5G czy promując poprawne postawy przy korzystaniu z elektroniki, by ta, nie prowadziła do uzależnień. Masz konto w mediach społecznościowych? Prowadzisz stowarzyszenie, fundację, a może koło naukowe? Napisz do nas

W trakcie festiwalu odbędzie się również druga edycja Digital Summit, zorganizowane zostaną specjalne konkursy i koncerty charytatywne, ogłoszone zostaną nowe cyfrowe produkty. Masz inny ciekawy pomysł jak się włączyć? Napisz do nas, na pewno odpowiemy bo Festiwal Cyfryzacji jest dla wszystkich.