Podczas uroczystej Gali 12. Forum Gospodarczego TIME w dniu 9 marca zostaną przyznane nagrody firmom i osobom, które szczególnie angażują się w rozwój rynku ICI w Polsce i w Europie. W tym roku wśród nominowanych będzie wiele niespodzianek. W trakcie Gali dowiemy się również komu przyznany zostanie tytuł Ambasadora ICT w obszarze nauki i edukacji.

Nagroda Forum Gospodarczego TIME to wyróżnienie przyznawane firmom i osobom, które swoją postawą, pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju rynku ICT. Promują wdrażanie nowoczesnych technologii, wpływają na podnoszenia standardów i jakości oferowanych produktów i usług oraz wspierają innowacyjną transformację branży cyfrowej. Oto nominowani w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: Innowacje i rozwój w sektorze ICT

Nominowani:

Globema – za opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w oparciu o mapy, dane geoprzestrzenne i sztuczną inteligencję,

GovTech Polska – za program: „Łączymy sektor publiczny z najlepszymi usługami przedsiębiorców”

CD Projekt – za umiejętne połączenie innowacyjnych rozwiązań technicznych z polską kulturą powieści SF

 

Kategoria: Innowacje i rozwój w sektorze finansowym

Nominowani:

Operator Chmury Krajowej – za udostępnienie platformy technologicznej, umożliwiającej poprawę innowacyjności polskiej gospodarki z wykorzystaniem rozwiązań Cloud Computingu oraz optymalizacji procesów i kosztów IT zgodnie z wymogami lokalnych regulatorów rynku.

Autenti – za wdrożenie innowacyjnej technologii połączenia podpisu elektronicznego oraz środowiska prawniczego.

Krajowa Izba Rozliczeniowa – za wdrożenie usługi mojeID, która pozwala na przeniesienie do cyfrowego świata procesów zdalnego potwierdzanie tożsamości w oparciu o dane pochodzące z zaufanego źródła

Kategoria: Wydarzenie Roku Promujące Innowację i Współpracę

Nominowani:

MC/NASK – za organizację i promowanie Code Week, społecznej inicjatywy, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

PFR – za cykl warsztatów Design Thinking stosowanej w Google przy tworzeniu innowacyjnych produktów i usług.

Fundacja Digital Poland – za Festiwal Cyfryzacji

 

Kategoria: Wydarzenie Roku w Sektorze ICT

Nominowani:

Vectra i Multimedia – za udaną konsolidację i rozwój rynku komunikacji elektronicznej.

Asseco i Cyfrowy Polsat – za podjęcie współpracy na rzecz tworzenia nowych zaawansowanych usług telekomunikacyjnych i informatycznych w sektorze ICT.


W czasie Gali przyznana zostanie także nagroda w kategorii Ambasador ICT w obszarze nauki i edukacji.

Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy podczas uroczystej Gali Forum Gospodarczego TIME, która odbędzie się 9 marca 2020 roku w hotelu Hilton w Warszawie.


Organizatorami wydarzenia są największe organizacje gospodarcze: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Fundacja Digital Poland, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej, Konfederacja Lewiatan, Fundacja Teraz Polska, Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZVEI, Związek Polska Cyfrowa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Związek Banków Polskich.

Patronat Honorowy:
Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Infrastruktury, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Digital Europe.

Partnerzy Strategiczni:
Orange, Play, Plus, T-Mobile, Huawei

Partnerzy:
Atende, Comp, Cyfrowy Polsat, Emitel, Ericsson, Eutelsat, Google, Multimedia, Netia, Nokia, Samsung, Siemens, UPC, Lexus.

Szczegółowe informacje na temat Forum Gospodarczego TIME wraz z programem dostępne są na: fgtime.pl
Uczestnictwo dla dziennikarzy i administracji państwowej jest BEZPŁATNE po wcześniejszej rejestracji na stronie fgtime.pl

Dodatkowe informacje:
Krzysztof Węglarz, tel. 504 278 770, e-mail: krzysztof.weglarz@kigeit.org.pl
Izabela Felińska, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, tel. 515 120 265, e-mail: izabela.felinska@kigeit.org.pl
Łukasz Szelecki, tel. 516 023 705, e-mail: lukasz.sz@flywheel.pl,
Wojciech Skrok, tel. 504 263 280, e-mail: wojciech.s@flywheel.pl Flywheel PR