KIGEiT otrzymała zaproszenie do udziału w 8. kongresie „Smart Metropolia„, który odbędzie się 7 i 8 listopada 2019 roku w Amber Expo w Gdańsku. Tegoroczna edycja kongresu, zatytułowana „Klimat dla Metropolii. Metropolie dla klimatu” dotyczyć będzie dwóch głównych zagadnień. Po pierwsze, jak optymalnie przygotować polskie gminy i regiony do nowego budżetu UE 2021-2027? Warsztaty skierowane będą do pracowników i samorządowców Związków ZIT, Instytucji Zarządzających regionalnymi programami operacyjnymi (Urzędów Marszałkowskich) oraz przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Drugim tematem przewodnim kongresu będzie kryzys klimatyczny. W jaki sposób polskie gminy i powiaty powinny odpowiedzieć na jedno z największych zagrożeń współczesnego świata? Na ile Miejskie Plany Adaptacji (MPA) do zmian klimatu przekładają się na faktyczną zmianę funkcjonowania sektora publicznego? Czy solidarność samorządowa może pomóc w przygotowaniu się do kolejnych nawałnic i gwałtownych opadów? Jak do wspólnych działań zaangażować mieszkańców? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy warsztatów oraz prelegenci – eksperci ds. adaptacji do kryzysu klimatycznego, znający specyfikę pracy z samorządem lokalnym.

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji i rejestrowania na bezpłatne wydarzenie za pomocą formularza rejestracyjnego.