Na zdjęciu moment podpisania umowy pomiędzy KIGEiT (Stefan Kamiński) a UKSW (ks. Stanisław Dziekoński)
Na zdjęciu moment podpisania umowy pomiędzy KIGEiT (Stefan Kamiński) a UKSW (ks. Stanisław Dziekoński)

W dniu 05.12.219 roku KIGEiT podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W przyszłym roku rozpocznie się budowa kampusu Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii. Nowy ośrodek badawczy będzie miejscem współpracy z ośrodkami naukowymi z Europy i świata, w obszarze cyfryzacji i nowych technologii.
Umowę ze strony Izby podpisał Prezes Stefan Kamiński a ze strony uczelni Rektor UKSW ksiądz Stanisław Dziekoński, który powiedział, że z powstającym kampusem uczelnia wiąże duże nadzieje rozwoju. – „Budowa nowego kampusu, wokół nowych technologii, wokół IT w odniesieniu do gospodarski, do życia społecznego, zarządzania danymi, ale też medycyny, szczególnie medycyny cyfrowej to dla UKSW okno na świat” – zaznaczył.
Inicjatorem działań związanych ze współpracą UKSW z gospodarką jest Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii, którym kieruje prof. Marek Niezgódka, który podkreślił, że nie ma żadnej dyscypliny i dziedziny, w której cyfrowa nauka nie odgrywałaby podstawowej roli. Jej celem jest przekraczanie granic, a osiągniecie efektów wymaga współdziałania dwóch odległych środowisk.
Prezes Stefan Kamiński podkreślił, że nowe wyzwania związane z efektywnością energetyczna otworzą nowe obszary badawcze związane z inteligentnymi sieciami energetycznymi, które będą wyzwaniem dla nowego kampusu. Izba będzie wspierała działania związane z regulacjami prawnymi aby nowe, innowacyjne rozwiązania mogły być wprowadzone na rynek. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.