Bruksela, 18 listopada – EYIF, EBN, Deloitte i DIGITALEUROPE mają przyjemność poinformować, że założyły Stowarzyszenie Euromentorów dla Przedsiębiorców Cyfrowych (The Euromentors Association for Digital Entrepreneurs). Organizacja rozpoczęła działalność w dniu 18 listopada w Parlamencie Europejskim o godzinie osiemnastej.

Inicjatywa Euromentors jest obsługiwana i finansowana przez Komisję Europejską w ramach strategii stymulowania przedsiębiorczości cyfrowej, a zarządza nią Europejskie Forum Młodych Innowatorów (EYIF), Europejskie Centrum Sieci Biznesu i Innowacji (EBN), Deloitte i DIGITALEUROPE.
Inicjatywa Euromentors stworzy paneuropejski ekosystem mentoringu pomagając w powstawaniu, wspieraniu i rozwijaniu nowych pomysłów biznesowych umożliwiając wzrost przedsiębiorczości cyfrowej na całym kontynencie. Euromentors zgromadzi najwybitniejsze europejskie organizacje mentoringu i najważniejszych mentorów, którzy wspierają przedsiębiorców.

Inicjatywa ta połączy wszystkich tych, którzy mają na celu uczynienie Europy miejscem bardziej przyjaznym dla przedsiębiorców, dzięki działalności doradztwa poprzez spotkania twarzą w twarz, warsztaty ułatwiające rozpoczęcie działalności gospodarczej, warsztaty na temat pozyskiwania funduszy lub uczące jak można uniknąć błędów stawiając pierwsze kroki jako przedsiębiorca.

Mentoring stanowi podstawową część każdego silnego ekosystemu przedsiębiorczości. Przedsiębiorczość w ostatnich latach prężnie się rozwija, jednak o wiele więcej pozostało jeszcze do zrobienia. Stowarzyszenie Euromentors ma na celu połączenie wszystkich dotychczasowych wysiłków w całej Europie, aby zwiększyć jakość, zasięg i skutki tych działań.

Stowarzyszeniu będzie początkowo przewodniczyć Europejskie Forum Młodych Innowatorów (EYIF), a w skład jego zarządu wejdą najważniejsze europejskie organizacje, takie jak EBN, StartUp Britain, Beta-i, Tetuan Valley, StartUp 42.

Kumardev Chatterjee, założyciel i prezes EYIF powiedział: „Cyfrowi przedsiębiorcy mają fundamentalne znaczenie dla Europy. Mamy przyjemność przewodniczyć i prowadzić to stowarzyszenie oraz gromadzić wszystkie kluczowe podmioty działające w tym obszarze w oparciu o istniejące społeczności i prowadzoną przez nas działalność w ostatnich czterech latach. Chcemy osiągnąć realny wpływ czyniąc Europę lepszym miejscem dla cyfrowych przedsiębiorców. ”

Philippe Vanrie, prezes EBN powiedział: „Przez 30 lat członkowie EBN byli mentorami przedsiębiorców w całej Europie. Nasz udział w tej ekscytującej inicjatywie jest naturalnym rozszerzeniem naszej działalności, zapewniając nacisk na wspieranie zakładania nowych, cyfrowych firm oraz przedsiębiorstw szybko rozwijających się. Członkowie EBN będą w pełni aktywnymi uczestnikami Euromentors dzieląc się swoimi najlepszymi praktykami opracowanymi z przedsiębiorcami przez wiele lat.” Mówiąc o rozpoczęciu działalności Stowarzyszenia Vincent Fosty – Partner Deloitte oraz lider w branży TMT – wyjaśnił, że ambicją Euromentors jest budowanie mostów między istniejącymi organizacjami mentoringu i mentorami w całej Europie – w celu poprawy efektywności ich działania i wzmocnienia zakresu ich współpracy. Dzięki tej inicjatywie Komisja Europejska wspierać będzie przedsiębiorczość oferując wsparcie nie tylko cyfrowym przedsiębiorcom, ale także innym, już istniejącym firmom, pomagając im wykorzystać możliwości zarówno wzrostu gospodarczego jak i skorzystać z innowacji technologii cyfrowych.”

Dana Eleftheriadou, urzędnik ds. polityki odpowiedzialna za strategię Przedsiębiorczości Cyfrowej w Komisji Europejskiej mówi: „Komisja Europejska w pełni popiera utworzenie stowarzyszenia Euromentorów. Europejskie przedsiębiorstwa nie potrzebują jedynie dostępu do finansowania, ale co ważniejsze, potrzebują dostępu do wiedzy, coachingu i mentoringu. W tym kontekście Euromentorzy zapewnią paneuropejską sieć mentorów ułatwiającą wymianę doświadczeń i prowadzenie cyfrowej transformacji przedsiębiorstw, ale także w celu inspirowania i wspierania nowych przedsiębiorców.”

Aby dowiedzieć się więcej o Euromentors oraz o tym jak zostać członkiem stowarzyszenia, odwiedź stronę internetową www.euromentors.eu. Możesz również śledzić organizację na Twitterze korzystając z tagu @euromentors i poznając najnowsze wiadomości i trendy dotyczące cyfrowej przedsiębiorczości.