Pragniemy Państwa poinformować, iż w Sejmie trwają prace nad dwoma projektami ustaw zmieniających ustawę o VAT. Projekty zostały przygotowane przez Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Gospodarki. Oba projekty są już po pierwszym czytaniu w Sejmie i w jeszcze w tym miesiącu mają zostać skierowane do drugiego czytania. Planowane nowelizacje wprowadzają fundamentalne zmiany, z którymi może się wiązać konieczność dostosowania Państwa procedur księgowych oraz systemów informatycznych do nowych regulacji. Co więcej, na skutek zmiany przepisów część uzyskanych przez Państwa wiążących interpretacji prawa podatkowego może utracić swoją aktualność. Zgodnie z najnowszym propozycjami, część przepisów ustawy o VAT ma ulec zmianie od 1 stycznia 2013 r., a kolejna część od 1 stycznia 2014 r. Ponadto, Minister Finansów opublikował projekt zmian rozporządzenia ws. wystawiania faktur. Zgodnie z projektem od 1 stycznia 2013 r. zmianie mają ulec przepisy dotyczące fakturowania.

Z uwagi na powyższe już dziś zachęcamy Państwa do zapoznania się z kierunkiem i istotą zmian w VAT. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa specjalne warsztaty, które:

  • uświadomią Państwu istotę planowanych zmian,
  • zaprezentują różnice w przepisach obecnie obowiązujących i nowych,
  • zwrócą uwagę na problemy praktyczne i techniczne.

Szczegółowy program warsztatów znajdą Państwo <tutaj>. Warsztaty odbędą się w Warszawie, Rondo ONZ 1, Dago Centrum, Sala konferencyjna nr III, 2 piętro dnia 23.11.2012 roku w godzinach od 10.00 do 14.00. Koszt udziału w warsztatach to 150 zł (netto) + VAT (23%) – dla członków KIGEiT, dla pozostałych 280,00 zł +VAT.

Prosimy o zgłaszanie się na warsztaty przesyłając wypełniony formularz, który znajdą Państwo <tutaj>, na adres kigeit@kigeit.org.pl.

Termin zgłoszeń upływa 19.11.2012 roku.

Ze względu na pojemność sali, o udziale w warsztatach decydować będzie kolejność zgłoszeń.